بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ(자비로운 하나님의 이름으로)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ(자비로운 하나님의 이름으로)
نویسندگان
آخرین نظرات

ازاسرارمرگ (1)

شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۵۸ ب.ظ


ازاسرارمرگ (1)

درداخل هرسلولی ازسلولهای بدن ما ساعت بیولوژیکی بسیاردقیقی وجود دارد که آن را خداوند سبحان دراختیارما قرارداده است تا برتمام اعمال بیولوژیکی بدن ازابتدای تولد تا زمان مرگ کنترل وفرماندهی کند .

دانشمندان عقیده دارند برنامه موجود درهر سلول که مراحل دقیقی را طی می کند ازسلول جدانیست واین ساعت بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که عمرآن محدود ومشخص است ؛ نه زیاد می شود ونه کاهش می یابد وهنگامیکه آخرین دقیقه ازعمراین ساعت بیولوژیکی طی می شود مرگ آن نیز فرامی رسد وبه هیچ عنوان تاخیری دران صورت   نمی گیرد ؛ بنابراین شاید ازدقت بیان کلام الهی تعجب کنیم هنگامیکه لحظه مرگ رابرای ما توصیف می کند ومی فرماید :

پس چون مهلتشان فرارسد دیگرساعتی دیریا زود نمی شود ." ( نحل/61)

 

 

ازاسرارمرگ (2)

دانشمندان پس ازتحقیقات طولانی وطاقت فرسا پی بردند که برنامه مرگ هرسلول به همراه سلول خلق می شود واگراین برنامه ( مرگ سلول ) وجود نداشت دران صورت حیات برروی زمین تداوم نمی یافت . دانشمندان تاکید دارند که مرگ ، مخلوقی همانند حیات است واگرمرگ وجود نداشت درآن صورت حیاتی یافت نمی شد .

گویا اینکه مرگ یک اصل است وعجیب این است که ما اشاره آشکاری ازاین موضوع درکلام خداوند متعال می بینیم :

" اوکسی است که مرگ و حیات را آفرید تا شما را بیازماید که کدامیک ازشما عملتان نیکوتراست واوعزیز و آمرزنده است . (ملک/2)

بنابراین مرگ نیز مخلوق می باشد واین همان چیزی است که دانشمندان برآن تاکید می کنند وقرآن نیز آن را بیان می فرماید .

 

 

ازاسرارمرگ (3)

بیشتردانشمندان تاکید دارند که فرسودگی وسالخوردگی بهترین وسیله برای پایان طبیعی حیات انسان است .

درهمین راستا هرگونه تلاش برای افزایش طول عمرخارج از چارچوب تعیین شده برای سلولهای بدن دارای تاثیرات منفی زیادی است که کمترین آن ابتلاء به سرطان است . دانشمندان می گویند که هیچ تلاشی برای دسترسی و رسیدن به جاودانگی به طورغیر طبیعی و برخلاف طبیت خلقت وجود ندارد .

دانشمندان علیرغم هزینه های فراوان برای درمان پیری وافزایش طول عمر به این نتیجه رسیده اند که این تلاشها فایده ای ندارد واین همان چیزی است که پیامبراکرم (ص) سفارش کرده اند :

ای بندگان خدا! به درستیکه خداوند بیماری ای را قرار نداد مگراینکه درمان آن را نیز قرار داد ، مگریک بیماری که آن پیری و سالخوردگی است . ( به روایت احمد )

اینچنین است که علوم امروز حقایق جدیدی راروشن ساخته است که درگذشته شناخته شده نبوده است واین موضوع می تواند راستی گفتار پیامبر (ص) وصدق رسالت اورا ثابت کند .

---------------------

به قلم: عبد الدائم الکحیل

www.kaheel7.com/fa

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۶/۱۱
ولی صابری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی